Share on telegram
Share on google
Share on whatsapp
Share on email

تاريخچه توليد روغن موتور در ايران

تاریخچه روغن موتور در ایران

تولید روغن در ايران يك سال قبل از ملی شدن صنعت نفت در سال 1328 فعالیت خود را آغاز کرد. پیش از آن روغن‌های صنعتی و موتور مورد نياز از خارج وارد می شد تا بازار ایران به یکی از جذاب ترین بازارها برای شرکت های خارجی در راه صادرات این محصول قلمداد شود.

شركت نفت”ايران و انگليس” اولين واحد پالايشگاه توليد روغن را در آبادان تأسيس کرد اما اين پالايشگاه به دلیل مواجه شدن با مساله ملی شدن صنعت نفت، در آن سال راه اندازی نشد. پس از خروج كارشناسان خارجی از ايران، عده‌ای از متخصصان به کمک كارشناسان وزارت نفت یك سال بعد، با ظرفيت حدود 25000 متر مكعب صنعت روغن سازی آبادان را راه اندازی كردند.

شركت نفت پارس، دومين پالايشگاه روغن به شمار می‌رود که در سال 1342 با ظرفيت 33000 مترمكعب شروع به كار نمود و مالكيت آن متعلق به بخش خصوصی بود.سومين واحد پالايش شركت نفت بهران بود كه يك سال بعد(سال 1343) با همكاری شركت OSSO راه‌اندازی شد. اين پالايشگاه ظرفيت توليد 33000 متر مكعب را دارا بود.واحد بعدی در سال 1353 توسط شركت نفت در محوطه پالايشگاه تهران تأسيس شد كه ظرفيت آن 120000 مترمكعب بود.

پس از آن پالايشگاه اصفهان تأسيس شد و از آن تاريخ به بعد واحد‌های پالایشی متعددی در بخش خصوصی شروع به کار کردند.

درباره ما

شرکت بین المللی پترو انرژی ارگ در سال 1396 به بهره برداری رسید تا در زمینه تولید روغن های پایه و روغن موتور فعالیت نماید.از آنجا که کیفیت مطلوب و جلب رضایت مشتری برای شرکت پترو انرژی ارگ در اولویت قراردارد در این مجموعه با بهره بردن از بهترین متخصصان و کارشناسان داخلی نهایت تلاش خود را انجام داد تا با بهره گیری از دانش روز و استاندارد های رایج در دنیا با کادر مدیریتی مجرب، محصولی مدرن با بهترین کیفیت موجود در کشور را به بازار عرضه نماید.

پست های اخیر

ما را در شبکه های مجازی دنبال کنید